Článok

Stojíme pri Ukrajine

pridané: 24. februára 2022

Dnes v noci bol náš východný sused – Ukrajina – napadnutá Ruskou federáciou. Útoky ničia mestá, prístavy a životy civilného obyvateľstva sú ohrozené.

Platforma rozvojových organizácií Ambrela, združujúca 28 humanitárnych a rozvojových mimovládok v SR, rázne odmieta tento agresívny akt zo strany Ruska a žiada všetkých o pomoc pre obyvaľstvo, zasiahnuté touto vojnou. Momentálne tím Ambrely zvoláva našu Pracovnú skupinu pre humanitárnu pomoc (PS HP), aby sme svoje aktivity skoordinovali v snahe čo najviac účinne pomôcť obetiam tohto konfliktu. 

Pomôcť núdznym ľuďom na Ukrajine môžete aj vy tým, že zašlete dar niektorej z našich členských a pozorovateľských organizácií (ČvO, Magna, UNICEF, Nadácie Integra, SKCH), ktoré v teréne už pôsobia. Ich zoznam nájdete v našom článku zo začiatku týždňa tu. Náš člen Človek v ohrození spustil registráciu do dobrovoľníckej databázy, kde môžu ľudia poskytnúť svoju fyzickú pomoc alebo ubytovanie pre ukrajinských ľudí na úteku. Viac tu. Zároveň sme ako Ambrela súčasťou celonárodnej výzvy Spoločne pre Ukrajinu a kampane #KtoPomôžeUkrajine, ktorú možno podporiť finančne na webe DONIO tu.

Vyhlásené zbierky pomoci Ukrajine

Človek v ohrození – https://clovekvohrozeni.sk/pomoc-ukrajina/

Nadácia Integra – https://integra.sk/kampane/kriza-na-ukrajine/

Slovenská katolícka charita – https://charita.darujme.sk/ukrajina/

Magna – https://donate.magna.org/sk/ukrajina/

UNICEF Slovensko – https://www.unicef.sk/ukrajina/

 Ukrajinský červený kríž – https://redcross.org.ua/en/

Celonárodná výzva občianskej spoločnosti: Spoločne pre Ukrajinu #KtoPomôžeUkrajine – https://www.donio.sk/kto-pomoze-ukrajine

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE