Článok

Reportáže z novinárskej cesty Ambrely do Libanonu už v médiách

pridané: 3. augusta 2021

Zástupcovia dvoch mienkotvorných denníkov v SR (Mirek Tóda z Denníka N a Matúš Krčmárik z denníka SME) v priebehu júlovej novinárskej cesty Ambrely do jednej z partnerských krajín Oficiálnej rozvojovej spolupráce (ODA) SR – Libanonu vytvorili niekoľko kvalitných mediálnych výstupov. Primárne o krízach, sužujúcich túto blízkovýchodnú krajinu, aj o forme humanitárnej pomoci SR v regióne (prostredníctvom členov Ambrely a jej partnerov).

Prvé audio podcasty z Bejrútu

Tu si možno vypočuť reportážne rozhovory o meste Bejrút – rok po explózii skladu s liadkom v prístave – vo forme audio podcastov.

  • Mirek Tóda: Rok po výbuchu je v Bejrúte cítiť úpadok všade (podcast V redakcii N) 
  • Ranní brífink Martina Ehla: proč je Libanon rok po výbuchu ztracenou zemípodcast (Ranný brífing HN)
  • Dobré ráno: Macron sľúbil po výbuchu pomoc Libanonu. Prerátal sa (podcast Dobré ráno Denníka SME)

Reportáže o humanitárnej pomoci


Tu si možno prečítať reportáže a rozhovory (aj s reportážnymi fotografiami z terénu), ktoré vyšli v denníkoch po návrate novinárov z mediálnej cesty.

  • Libanon sa potápa. Reportáž z krajiny rok po výbuchu v prístave (SME online / PDF)
  • Od výbuchu má traumu aj moja mačka. Predstavte si, ako to vplýva na deti – Rozhovor so zástupkyňou UNICEF (SME online / PDF)
  • Keď som sa vrátil zo zásahu v bejrútskom prístave, plakal som – rozhovor so slovensko-libanonským záchranárom (SME online / PDF)
  • Varovanie z Libanonu: korupciu sa nedá zakrývať donekonečna – komentár Matúša Krčmárika (SME online / PDF)
  • Koľko toho môže Libanon ešte zniesť, kým úplne nevybuchne? (reportáž z Bejrútu rok po explózii v prístave) (Denník N, k prečítaniu na webe tu, tu ako PDF)
  • Mizéria v mizérii. V kolabujúcom Libanone sa prehlbuje ďalšia kríza – utečenecká (Denník N, k prečítaniu na webe tu, tu ako PDF)
  • Někteří politici o hrozbě výbuchu v bejrútském přístavu věděli a nic nedělali. Libanon se rok po explozi zmítá v humanitární krizi (Hospodářské noviny, k prečítaniu na webe tu, tu ako PDF)

Cesta bola súčasťou projektu ‘Globálne ciele a Migrácia’, podporeného zo zdrojov EÚ cez program DEAR a tiež zo zdrojov SR cez SlovakAid. Články budeme postupne zverejňovať aj na webe: www.tvaremigracie.ambrela.org

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE