Článok

Vyšla kniha receptov i príbehov z dielne gréckeho partnera ActionAid Hellas

pridané: 28. novembra 2020

V týchto dňoch vychádza v angličtine a gréčtine kniha ‘The Bahar project: Many recipes, one city’, ktorá predstavuje dvanásť receptov na pokrmy z rôznych kútov sveta. Zozbierali ich ženy gréckeho pôvodu, ale aj utečenky či migrantky, žijúce v rôznych štvrtiach gréckeho mesta Atény (Kolonos, Ampelokipi, Kypseli). Cez komunitné varenie tieto ženy vyrozprávali svoje príbehy, spoznávali nové kultúry, zabavili sa, aj ochutnali nové chute.

Knižka vychádza pod taktovkou organizácie Athens Coordination Centre for Refugee and Migrant issues (ACCMR) a s podporou ActionAid Hellas v rámci kampane Tváre migrácie, ako aj projektu ‘Globálne ciele a migrácia’, podporeného EK v rámci program DEAR. Slovenská Ambrela aj grécka ActionAid Hellas sú jeho aktívnou súčasťou, pričom cieľ je jasný – informovať a zvyšovať povedomie o Globálnych cieľoch, migrácii, spôsoboch ich vzájomného prepojenia, ako aj hľadania a nachádzania toho, čo majú rôzne komunity spoločné, nie odlišné. No a varenie aj príprava jedál takto nenásilne spája ľudí a pripomína nám nielen našu minulosť, ale aj tradície našich rodín či detstvo.

Bahar je veľmi vhodne zvolený názov pre celý projekt i knihu – symbolicky totiž v mnohých jazykoch znamená: jar, jar života. Stiahnuť a prečítať si ju možno v angličtine tu.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE