Článok

V Rádiu Lumen o novinárskej ceste Ambrely do Libanonu

pridané: 16. augusta 2021

Koncom júla vycestovali zástupcovia dvoch mienkotvorných denníkov v SR spolu s dvoma členmi sekretariátu Ambrely na novinársku cestu do jednej z partnerských krajín Oficiálnej rozvojovej spolupráce (ODA) SR – Libanonu. Projektový manažér projektu Globálne ciele a migrácia, Milan Zbořil, porozprával redaktorke Rádia Lumen v relácii Rozhovor týždňa viac o svojej práci v rozvojovom sektore, ako aj o spomínanej ceste do Libanonu.

Hovoril o krízach, sužujúcich túto blízkovýchodnú krajinu, aj o forme humanitárnej pomoci SR v regióne (prostredníctvom členov Ambrely a jej partnerov). Nahral pre poslucháčov a poslucháčky aj odkaz od Sestier rádu Little Sisters of Nazareth, s ktorými v Dbayeh spolupracujú naši členovia (Slovenská katolícka charita a VŠ sv. Alžbety). Rozhovor s Milanom Zbořilom si možno vypočuť tu.

Cesta bola súčasťou projektu ‘Globálne ciele a Migrácia’, podporeného zo zdrojov EÚ cez program DEAR a tiež zo zdrojov SR cez SlovakAid. Články z cesty sú zverejnené na webe: www.tvaremigracie.ambrela.org

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE