Článok

Pozrite si záznam z diskusie o klimatickej výchove a globálnom vzdelávaní

pridané: 16. novembra 2022

Pozrite si záznam z online diskusie Ambrely v spolupráci s časopisom .týždeňs názvom ‚Prečo počúvať názory detí a mladých na klimatickú krízu. Dozviete sa viac o tom, čo sa snažil riešiť samit COP27 v Egypte; čo sa nám v EÚ a špeciálne na Slovensku podarilo či nepodarilo v oblasti riešenia dosahov zmeny klímy za uplynulý rok; a ako klimatické opatrenia ovplyvnila vojna na Ukrajine či energetická kríza. Pozrieme sa s hostkami tiež spoločne na to, ako ony svojimi projektmi globálneho vzdelávania a environmentálnej výchovy napomáhajú zmene k lepšiemu.

Na otázky moderátorky Boby Markovič Baluchovej odpovedali: Dana Mareková (Klimatická koalícia, European climate foundation); Ivana Poláčková (Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica); Zuza Fialová (Partners for Democratic Change Slovakia – PDCS); a Lucia Szabová (Znepokojené matky, Klimatická koalícia). Jej záznam si možno pozrieť na Facebooku tu a na Youtube tu.

Diskusia bola realizovaná vďaka podpore SR pod značkou SlovakAid a v rámci projektu ‘EduGlobe – cesta k implementácii Národnej stratégie globálneho vzdelávania’, ktorý je podporený z programu Active citizens fund – Slovakia a financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014–2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE