Článok

Osvetová kampaň Ambrely ‚Všetci sa máme čo učiť‘ úspešne za nami

pridané: 16. marca 2023

Naša platforma Ambrela realizovala celý mesiac február osvetovú kampaň s názvom ‚Všetci sa máme čo učiť‘. Motivovala na pozadí lokálnych tém ku globálnemu občianstvu, poukazovala na podstatu a potrebu globálneho vzdelávania na školách i mimo nich. Ambrela ju realizovala v rámci projektu ‚EduGlobe – cesta k implementácii národnej stratégie globálneho vzdelávania‘ s podporou Active Citizens Fund – Slovakia. Pozostávala zo série videí, tematických diskusií a prezentácií vzdelávacích aktivít organizácií Ambrely. Samotná kampaň mala u verejnosti mimoriadny ohlas. Len samotné dve kampaňové videá mali na sociálnych sieťach dosah 476-tisíc unikátnych užívateľských profilov.

Prvé video s názvom ‚Nečakaná pomoc‘ o (ne)všímavosti a solidarite s núdznymi, vytvorené pre Ambrelu partnerským Ondruš studio s.r.o., možno vidieť na sociálnych sieťach od 6. februára 2023 tu. V náväznosti na uvedenie prvého videa zorganizovala Ambrela dňa 15. februára o 18h naživo v bratislavskom .klube pod lampou aj tematickú diskusiu pod názvom ‘Ako podporiť našu všímavosť a zvýšiť solidaritu s núdznymi‘. Jej záznam si možno pozrieť tu.

Druhé video s názvom ‚Uprostred dejín‘ o poznávaní vlastnej identity aj iných kultúr, vytvorené opäť v spolupráci s Ondruš studio s.r.o., možno vidieť na sociálnych sieťach od 20. februára 2023 tu. V náväznosti na uvedenie druhého videa zorganizovala Ambrela dňa 8. marca o 18h naživo v bratislavskom .klube pod lampou aj tematickú diskusiu pod názvom Ako rozvinúť aktivizmus a ustrážiť radikalizáciu mládeže‘. Jej záznam si možno pozrieť tu. Obe kampaňové diskusie boli kofinancované zo zdrojov SR pod značkou SlovakAid.

Prečítajte si tiež, prečo je podľa zástupcov a zástupkýň pätice našich členov a pozorovateľov (z Nadácie Milana Šimečku, UNICEF Slovensko, CEEV Živica, Academia Istropolitana Nova a Človek v ohrození) potrebná implementácia spomínanej Stratégie globálneho vzdelávania, a čo ako spoločnosť získame tým, že sa budeme venovať globálnemu vzdelávaniu na školách i mimo nich. Viac o kampani tu.

„Projekt ‘EduGlobe – cesta k implementácii Národnej stratégie globálneho vzdelávania’ je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014–2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou“.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE