Článok

Na pomoc etiópskemu ľudu pôjde zo SR stotisíc eur

pridané: 28. apríla 2021

Výsledná suma humanitárnej výzvy, ktorú v marci vyhlásila naša iniciatíva ‘Spolu pre Etiópiu’ na pomoc etiópskemu regiónu Tigraj, sa vyšplhala na takmer stotisíc eur (presne to je: 96447 €). Ďakujeme!

Cieľom zbierky, za ktoriu stoja naše slovenské mimovládne organizácie: eRko – Dobrá novinaMary’s Meals SlovenskoNadácia IntegraSAVIOCaritas Slovakia – Slovenská katolícka charita– s podporou Platformy rozvojových organizácií – Ambrela) bolo pomôcť obyvateľom a obyvateľkám, zasiahnutým vojnovým konfliktom na severe krajiny. Aj rezort diplomacie sa pridal a prispel čiastkou dvadsaťtisíc eur.

Poskytnuté prostriedky budú využité na financovanie nevyhnutných základných potrieb miestneho obyvateľstva vo forme potravinovej pomoci, pitnej vody, hygienických potrieb, prikrývok, prístreškov, ale tiež na zabezpečenie liekov v zdravotníckych zariadeniach či na poskytovanie posttraumatickej a psychologickej starostlivosti, a ďalších nevyhnutných činností v prospech zmiernenia negatívnych následkov u obetí vojnového konfliktu. Viac info tu.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE