Projekty

NGO Leadership workshop (WCEE & WDI projekt 2019)

pridané: 8. júla 2019

Projekt, zameraný na prípravu a zrealizovanie podujatia: ‚NGO Leadership workshop‘ pre lídrov a líderky občianskej spoločnosti vo V4 regióne. Trvanie projektu: máj 2019 – december 2019 V dňoch 21.–25. októbra organizovala v Bratislave naša Ambrela (v spolupráci s partnermi William Davidson Institute a Weiser Center for Emerging Democracies) výnimočné podujatie s výborným programom: ‚NGO Leadership workshop‘ pre lídrov a líderky z mimovládneho a občianskeho sektora z V4 krajín. Prítomní boli top experti a expertky z akademického prostredia, zo sveta biznisu, z médií aj mimovládnych organizácií. Sústredili sa najmä na oblasť strategického manažmentu, ľudských zdrojov, manažmentu zmeny, krízovej komunikácie, ale aj mediálnej a informačnej gramotnosti, boja s dezinformáciami.

 

Program workshopu vyzeral takto:

  • October 21: Pre-workshop welcome reception
  • October 22: Human Resources by Linda Gasser (Professor at Cornell University, US)
  • October 22 – 23: Organizational Strategic Assessment and Change Introduction by Michael Hathorn (Practitioner and Professor: Leadership, Innovation, Change, and Board Development from Switzerland)
  • October 24 and 25: Public Relations and Crises Communication by Branislav Ondrášik (Security Research Communication Manager at ESET), Media Training and Reacting to Propaganda, Hoaxes and Disinformation by Vladimír Šnídl (journalist at Denník N, author of the book Truth and Lies on Facebook, Slovakia)

Ako presne to na tomto podujatí vyzeralo, sa dozviete v nasledujúcom videu a aj vo foto-galérii tu.    

Informácia o donoroch workshopu (a celého projektu):

The NGO Leadership Workshop brings together two organizations at the University of Michigan, both focused on strengthening democratic accountability – the Weiser Center for Europe and Eurasia (WCEE) and the William Davidson Institute at the University of Michigan (WDI) – as well as the local insight of the Slovak Non-governmental Development Organizations Platform (MVRO), which works to support and advocate for organizations focused on international development, strengthening democracy and the development of civil society in Slovakia and abroad. The Workshop is funded by the WCEE.

.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE