Článok

Stretnutie s budúcou veľvyslankyňou SR v Keni

pridané: 9. júna 2021

Koncom minulého týždňa zorganizovala Ambrela stretnutie zástupcov a zástupkýň našich organizácií s budúcou veľvyslankyňou v Keni, pani Katarínou Leligdonovou, ktorá má s regiónom Subsaharskej Afriky bohaté diplomatické skúsenosti. Pani Leligdonovú úprimne zaujímal náš názor na rámcové kontrakty, sektorové priority SR v Keni a pridružených krajinách, ako aj regionálny fokus ODA SR.

Stretnutia v záhrade Slovenskej katolíckej charity v centre Bratislavy sa zúčastnila tretina našich organizácií, čo poukazuje na prítomnosť a stály záujem pôsobiť v Keni. Takto naživo sme sa so svojimi kolegami a kolegyňami videli vlastne po roku komunikácie výlučne v online priestore.

Pani Leligdonová tiež s nami diskutovala potrebu rozšíriť zameranie projektov na oblasti: ľudských práv, empowerment a práva žien / dievčat; dosahy zmeny klímy a ich presah na bezpečnostné riziká, sociálne dosahy pandémie, vzdelávanie; podpora vakcinácie atď..

Toto podujatie bolo zrealizované vďaka finančnej podpore Európskej únie cez programy DEAR a Eurodad, ako aj SR pod značkou SlovakAid. Za jeho obsah nesie výhradnú zodpovednosť Ambrela a nemusí nevyhnutne odrážať názory Európskej únie.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE