Článok

Realizujeme pre vás online diskusie

pridané: 27. apríla 2021

V roku 2021 realizujeme v rámci osvetových cieľov Ambrely verejné diskusie v online verzii pre širokú verejnosť, a to v spolupráci s časopisom .týždeň a vďaka donorom: EÚ cez program DEAR, EURODAD, sieť Bridge 47, ACF – Slovakia a SlovakAid. Tematicky sú zamerané na dôležité témy, týkajúce sa globálnych výziev, napĺňania Agendy 2030, migrácie, solidarity a výchovy k rozmanitosti. 

Hneď v januári sme v rámci projektu Bridge 47 a v oblasti globálneho vzdelávania zorganizovali dve online diskusie o vzdelávaniu a výchove k občianstvu a aktívnej participácii na veciach verejných. Diskusie niesli názvy: ‘Budúcnosť (globálneho) vzdelávania na Slovensku‘ z dňa 13. januára (záznam tu) so sledovanosťou 48-tisíc ľudí a ‚Globálne občianstvo: realita alebo fikcia?’ z dňa 28. januára (záznam tu) so sledovanosťou 15,9-tisíc.

Prvá februárová diskusia s názvom ‘Úspechy a prekážky vzdelávania o rozmanitosti‘ z 4. februára mala sledovanosť 10,1-tisíc ľudí (jej záznam je tu). Druhá februárová diskusia z 11. februára s názvom ‘Ako slovenské humanitárne a rozvojové projekty pomáhajú obetiam nútenej migrácie vo svete’ mala sledovanosť 8,4-tisíc (a jej záznam je tu). Tretia diskusia ‘Ako komunikovať citlivé témy a kampane v onlajne’ z 25. februára mala 7,1-tisíc pozretí (opakovane si ju možno pozrieť (tu). Všetky boli previazané s našou kampaňou Tváre migrácie a publikovanými videami o (ne)tolerancii v športe či gastro priemysle v SR.

Pre úspešnosť online diskusií (spätnú väzbu od diskutujúcich aj sledujúcej odbornej verejnosti, vysokú sledovanosť) sme sa rozhodli v podobných diskusiách na aktuálne zahraničnopolitické a rozvojové témy pokračovať na mesačnej až dvojmesačnej báze. Hneď 1. apríla sme zorganizovali ako súčasť iniciatívy ‘Spolu pre Etiópiu’ diskusiu ‘Ako môže Slovensko pomôcť etiópskemu ľudu počas vojny v regióne Tigraj’ so sledovanosťou 8-tisíc ľudí (so záznamom tu). Koncom apríla – 29. apríla – to bude diskusia na tému ‘Ako môže Slovensko svojimi aktivitami zmierniť konflikt na Ukrajine’ (záznam tu). V druhej polovici júna – 17. júna – sme zrealizovali online diskusiu s top expertmi a expertkami – k riešeniam Sýrskej krízy slovenskými humanitárnymi projektmi (záznam je dostupný tu).

Na jeseň sme sa rozhodli pokračovať v príprave a realizácií týchto diskusií. Dvoma októbrovými diskusiami sme ako Ambrela prispeli na tému medzinárodného dobrovoľníctva a humanitárnej pomoci v post-konfliktných krajinách do Týždňa OSN na Slovensku z dielne MZVaEZ SR (záznam tu). Dňa 3. novembra sme v súvislosti s vydaním reportu AidWatch odvysielali aj diskusiu ‚Solidarita vs politika: zahraničná pomoc SR v roku pandémie‘ (záznam si možno pozrieť tu). Dňa 24. novembra sme zrealizovali online diskusiu v rámci Týždňa globálneho vzdelávania s podporou Active citizens fund – Slovakia na tému ‚Byť či nebyť matkou v stave klimatickej núdze‚ (záznam si možno pozrieť tu). Dňa 22. decembra sme ešte stihli zrealizovať diskusiu na tému ‚Aké príbehy z post-konfliktných krajín prinášať slovenskej verejnosti‘ (jej záznam je k pozretiu tu). Nasledovať budú ďalšie diskusie k téme riešenia globálnych výziev aj príkladov globálneho vzdelávania.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Active citizens fund

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
North South Centre
DEAR
Eurodad