Článok

Prihláste sa na podujatie meet’N’GO – tréning zručností pre efektívnu spoluprácu a vytváranie nových partnerstiev

pridané: 18. augusta 2020

Pridajte sa k nám a zistite, že spolupráca sa vypláca! Pod vedením top tréneriek a trénerov zo Slovenska sa zdokonalíte v zručnostiach potrebných pre vytváranie efektívnych partnerstiev. Povieme si, čo je Design Thinking, hodnotový networking, aj ako má vyzerať tímová práca. Zároveň vám ponúkneme prehľad aktuálnych možností financovania projektových partnerstiev firiem a mimovládnych organizácií. Prakticky si networking vyskúšate pri obede či čaši vína. Tento tréning je ďalším krokom v našej snahe efektívne prepájať mimovládne organizácie, firmy a startupy v ich spoločnej snahe o pozitívny dopad, najmä v oblasti globálneho vzdelávania na Slovensku. 

Miesto: HubHub, Mlynské Nivy 16 – Twin City C, Bratislava

Termín: 8. september 2020, 9:00 – 17:00

Na toto podujatie sa možno prihlásiť do 31. augusta TU. V prípade otázok kontaktujte nášho kolegu Jakuba mailom na jakub.zaludko@ambrela.org

Program

Inovácie a Design Thinking (9:00-10:50)

Olívia Hurbanová nás naučí tvoriť nápady a riešiť problémy individuálne aj v skupine. Povieme si, čo je Design Thinking, predstavíme si efektívne techniky, ktoré vás inšpirujú a povedú ku kreatívnym riešeniam.

Hodnotový networking (11:10-13:00)

Networking je kľúčová zručnosť pre NGOs aj firmy. Dušan Matuška nám predstaví komunikačné techniky, tipy a triky pre rozširovanie siete kontaktov a nahliadneme do kvality našich vzťahov. 

Tímová práca (14:00-16:00)

Veronika Šustrová nám povie, ako by mala fungovať efektívna spolupráca jednotlivcov a tímov, ako si nastaviť a zosúladiť očakávania, načo nezabudnúť pri nastavovaní priorít a čomu sa oblúkom vyhnúť.

Možnosti financovania spoločných projektov (16:00-16:15)

Jakub Žaludko z Ambrely predstaví schémy a výzvy, prostredníctvom ktorých sa firmy a NGOs môžu spolu uchádzať o funding.

Čaša vína (16:15-17:00)

Príjemné ukončenie podujatia a priestor na rozhovory o budúcich spoluprácach.

A čo sa na tréningu naučíte?

  1. Inovácie a Design Thinking

Spoločne sa pozrieme na kreativitu z evolučnej perspektívy a ako vieme uplatniť inovatívne myslenie v súčasnosti. Dozviete sa, prečo evolúcia kreatívnym hlavám nepriala, i to aké charakteristiky ich odlišujú od väčšiny a ako ich môžeme rozvinúť u seba. Zistíme, aké sú biologické bariéry i predpoklady kreatívneho myslenia a aký ekosystém musíme vytvoriť, aby v nás kreativita mohla klíčiť.

  • Neurobiologické bariéry i predpoklady kreatívneho myslenia
  • Prečo je „out of box thinking“ neurobiologický nezmysel
  • Postupy a metódy kreatívneho myslenia
  • Inovácie, typy a spôsoby ako sa k nim dopracovať

Ukážeme si na praktických príkladoch, ako kreativite dopomôcť a obísť schémy, ktoré náš mozog využíva. Naučíme sa efektívne techniky, ktoré môžete využiť pre naštartovanie vášho kreatívneho génia i pochopenie, že žiadna technika nebude fungovať, ak na to nie je vytvorené vhodné prostredie.

O trénerke: 

Olívia Hurbanová je pozitívna skeptička neúnavne sa snažiaca pochopiť zložitú rovnicu ľudského správania. Neverí v ultimátne pravdy a dogmy a neprestáva sa pýtať. Čerpá z poznatkov neurobiológie a behaviorálnych vied, skrátka mäkké zručnosti podložené tvrdými dátami. Olívia je autorkou a lektorkou konceptu Future skills – Zručnosti budúCNOSTI. Vyučuje na Slovensku, v zahraničí, ale i študentov a pedagógov na akademickej pôde. Mozgové závity ponamáhala klientom ako IBM, Lenovo, Dell, Swiss Re, Allianz, PWC, Amcham a mnoho ďalším. Za svoje dlhodobé snaženie v oblasti vzdelávania bola vo februári 2019 ovenčená titulom Lektor roka s rekordným počtom 21 nominácií. 

2. Hodnotový networking 

Naučíme sa základné komunikačné techniky a prístupy k rozširovaniu svojej siete a ako zmeniť zameranie či svoj cieľ na networkingových akciách. Pochopíme, prečo je dôležité nechať rozprávať toho druhého. Zistíme, ako efektívne poskytovať druhým hodnotu a ako si kategorizovať svoje kontakty. 

  • Ako sa dnes pozeráme na networking? Čo funguje a čo nie?
  • Na čo si dať pozor na networkingových akciách a ako z nich vyťažiť maximum?
  • Ako rozprúdiť tok hodnoty vo svojej sieti kontaktov?
  • Tipy a triky na networkingové akcie
  • Ako sa pozerať na svoje kontakty a ako im prinášať hodnotu dlhodobo?
  • Nástroje na manažovanie svojej siete
  • Praktické cvičenia na osvojenie poznatkov a aplikovanie do praxe.

O trénerovi:

 Dušan Matuška sa v oblasti vzdelávania pohybuje od svojich 18 rokov. Od svojich 20 rokov ako medzinárodný AIESEC tréner a facilitátor školil trénerské a prezentačné zručnosti na konferenciách vo viacerých krajinách Európy (Litva, Švajčiarsko, Belgicko, Rakúsko, Portugalsko, atď.). V tomto čase sa stal aj prvým konzultantom na Slovensku pre českú spoločnosť GrowJob (autori knihy Konec Prokrastinace). Bol niekoľko rokov členom rečníckeho klubu Slovenskí Toastmasters, v rámci ktorého sa mu podarilo vyhrať stredoeurópsku súťaž v pripravených prejavoch. V apríli 2019 spolu s ďalšími trénermi školil v Bratislave počas 3 dní prezentačné zručnosti pre Google Developer Experts z 23 krajín sveta. Pravidelne moderuje podujatia v Bratislave, prednáša na stredných a vysokých školách a venuje sa školeniu v oblasti prezentačných zručností, digitálnych mien a základov podnikania (je spoluzakladateľ spoločnosti OCTAGO). 

3. Tímová práca 

Povieme si, prečo niektoré tímy pracujú brilantne a iné často zlyhávajú. Budeme hovoriť o tom, ako si pri spolupráci tímov a jednotlivcov nastaviť očakávania, ako ich zladiť do jedného spoločného cieľa, načo nezabudnúť pri nastavovaní priorít a čomu sa oblúkom vyhnúť. To všetko prakticky a na základe skúseností z dlhoročnej praxe.

  • Kedy sa tím stane tímom a ako viete, či bude efektívny?
  • Ako nastaviť efektívne spoluprácu tímov medzi sebou? 
  • Aké sú najväčšie výzvy v spolupráci pri štarte nových projektov? 
  • Dostaňte na palubu tých správnych ľudí, tých nesprávnych rýchlo vysaďte 
  • Váš tím potrebuje štruktúru a podporu, len tak bude mať ich práca zmysel a vaša výsledok
  • Čo všetko potrebuje tímlíder, aby bol jeho team úspešný?

O trénerke: 

Veronika Šustrová je medzinárodne certifikovaná koučka a business mentorka. Vyštudovala Financie a bankový manažment a profesionálnu dráhu začínala pred 25 rokmi ako asistentka v komerčnej banke. Postupne sa vypracovala v nadnárodných spoločnostiach v oblasti finančníctva, bankovníctva, zdravotníctva a telekomunikácií až na pozíciu vrcholovej manažérky. Má bohaté vedomosti a skúsenosti v oblasti obchodných stratégií a operations procesov. Dnes podporuje profesionálnym koučingom a business mentoringom podnikateľov, lídrov, manažérov a ich tímy s poznaním, že business robia ľudia, nie technológie a procesy. Je mamou mileniála, vášnivou amatérskou jazdkyňou na koni a neprečíta len to, čo sa nedá zjesť.

Toto podujatie je organizované s finančnou podporou Európskej únie ako súčasť projektu ‚Galvanising Global Citizenship Education – Bridge to Sustainable Future‘ a s finančnou podporou SlovakAid v rámci projektu SAMRS/2019/EK/1.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE