Článok

Prebieha novinárska cesta Ambrely do Libanonu

pridané: 26. júla 2021

Súčasťou projektu ‘Globálne ciele a Migrácia’, podporeného zo zdrojov EÚ cez program DEAR a zo zdrojov SR cez SlovakAid, je aj budovanie kapacít a vzdelávanie viacerých cieľových skupín (vrátane médií) v SR. Preto v nedeľu vycestovali zástupcovia dvoch mienkotvorných denníkov v SR (Denník N a SME) spolu s dvoma zástupcami Ambrely na novinársku cestu do jednej z prioritných krajín Oficiálnej rozvojovej spolupráce (ODA) SR – do Libanonu.

Štvorica v rámci novinárskej cesty v pondelok navštívila aj Delegáciu EÚ v Libanone a Veľvyslanectvo SR v Bejrúte. Diskutovalo sa o systéme zahraničnej pomoci a Oficiálnej rozvojovej spolupráce (ODA) v tejto blízkovýchodnej krajine, ktorá je ťažko skúšaná hneď niekoľkými krízami naraz.

V rámci tejto cesty v najbližších dňoch navštívi skupina vybrané rozvojové projekty členov Ambrely (napríklad ADRA Slovensko, Človek v ohrození, Slovenská katolícka charita, VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, Nadácia Integra atď.) priamo v teréne. O týchto projektoch našich členov budeme informovať v samostatnom článku na webe: www.tvaremigracie.ambrela.org.

Všetci navštívení libanonskí partneri členských organizácií Ambrely sú Slovensku vďační za prejavenú solidaritu a podporu. Pani Najat Rochdi (UN Deputy Special Coordinator for Lebanon Resident and Humanitarian Coordinator) takisto ocenila humanitárnu a finančnú pomoc SR, ktorá prišla bezprostredne po výbuchu skladu liadku v Bejrúte pred rokom. Prítomnosť Slovenska v Libanone je naozaj aktívna a viditeľná.Cesta je súčasťou projektu ‘Globálne ciele a Migrácia’, podporeného zo zdrojov EÚ cez program DEAR a aj zo zdrojov SR cez SlovakAid.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE