Článok

Pozývame na kurz k téme praktického využitia umelej inteligencie

pridané: 5. apríla 2024

Vzhľadom na vysoký dopyt po praktických seminároch zo strany zástupkýň a zástupcov našich organizácií organizuje platforma Ambrela kurz s názvom ‚Umelá inteligencia: Praktický tréning a prehľad‘. Vzdelávacie podujatie sa uskutoční dňa 9. mája v čase od 9:00 do 17:00 v Bratislave.

Tréning je navrhnutý tak, aby ste sa s umelou inteligenciou (UI / AI) viac spoznali cez: množstvo ukážok využitia a zdieľania vlastných skúseností; vyskúšanie si textových, zvukových či grafických výstupov priamo v praxi; oboznámenie sa s aktuálnym vývojom v oblasti AI. Kurz bude viesť lektorka z našej pozorovateľskej organizácie PDCS, Ivana Ivanová, ktorá sa venuje témam ako kritické myslenie, argumentácia, facilitácia, nástroje a rozvoj umelej inteligencie.

Počas tréningu si spolu ukážeme: prehľad trendov v oblasti AI spolu s technickými vychytávkami a odkazmi na zdroje a nástroje (napr. ako analyzovať PDF dokumenty, pripravovať výstupy na Facebook, Instagram aj LinkedIn z jedného podkladu, zmeniť spôsob robenia zápisov z porád a stretnutí, ich archivácie a spracovania). Prejdeme si prípadové štúdie a príklady úspešného využitia AI (napr. nápady, ako s AI lepšie vypracúvať grantové projektové návrhy alebo ako zapracovať pripomienky od donorov). Pozrieme sa aj na zvedomenie rizikových miest a zdokumentované neúspechy (napr. týkajúce sa ochrany dôverných údajov pred únikom, kyberbezpečnosti). Dostanete možnosť vyskúšať si niektoré AI nástroje v praxi (tvorba grafických podkladov do prezentácií a na web, písanie propagačných a vzdelávacích textov) a spraviť z nich digitálneho asistenta (asistenta grafika, programátora, prekladateľa). Zažijete tiež networking s podobne nastavenými ľuďmi s partnerských organizácií (zdieľanie skúseností, postojov, obáv). Cieľom kurzu je nielen zistiť, v čom nám vie AI pomôcť (ak sa ju naučíme používať), ale aj pomenovať, na čo sú vhodnejšie iné nástroje.

Ak máte záujem posunúť sa v téme AI, prihlásiť sa môžete tu. Počet miest na tento mimoriadne žiadaný a obľúbený kurz je limitovaný, preto platí zásada ‚first come first serve‘. V rámci kurzu bude zabezpečený coffee break. Cena workshopu je pre členské organizácie Ambrely: 0€ (maximálne 4 neplatiace osoby za členskú organizáciu), pre pozorovateľské organizácie: 25€ (maximálne 4 osoby za pozorovateľskú organizáciu) a pre záujemkyne a záujemcov z ostatných organizácií v SR (maximálne 2 osoby na organizáciu): 40€. Ďalšie organizačné detaily upresníme prihláseným partipujúcim e-mailom.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE