Článok

Po letnej Členskej schôdzi Ambrely

pridané: 13. júna 2024

Vo štvrtok 13. júna v čase od 09:00 do 13:30 sme pozvali zástupkyne a zástupcov našich členov a pozorovateľov do bratislavského SPACE UPu na Členskú schôdzu (ČS) Ambrely, ktorá sa uskutočnila v hybridnej podobe.

V úvode Sekretariát Ambrely predniesol highlighty z našej činnosti za obdobie Január až Jún 2024, predstavil aktuálnu podobu Stratégie Ambrely. Absolvovali sme niekoľko dôležitých hlasovaní a za riadneho člena sme prijali organizáciu Tenenet.

Absolvovali sme aj diskusiu na tému zmenšovania priestoru pre občiansku spoločnosť s Katkou Batkovou, ktorá pôsobí vo Via Iuris aj v Občianskej platforme pre demokraciu. Nasledovala ďalšia diskusia na tému úlohy Ambrely pri riešení problematiky humanitárnej pomoci v rámci SR, ktorú facilitoval Marián Cehelník (ČvO) a Katka Levčíková (Mareena).

Zaznamenali sme naozaj hojnú a aktívnu účasť, ako aj veľmi dlhé a akčné diskusie. Členskú schôdzu (ČS) Ambrely sme mohli zrealizovať vďaka podpore SR cez SlovakAid, GENE a EÚ cez program Stronger roots.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE