Článok

Pozývame na online policy diskusiu k téme posilňovania zelených kompetencií globálnym vzdelávaním

pridané: 8. mája 2021

Pozývame vás 12. mája na online policy diskusiu s názvom ‚Ako môže globálne vzdelávanie posilniť naše zelené kompetencie s cieľom budovať udržateľnejšiu budúcnosť?‘. Toto podujatie, ktoré naša Ambrela organizuje v rámci siete Bridge 47, je zároveň oficiálnym podujatím Európskeho zeleného týždňa (EU Green Week) 2021 a je určené pre rozhodujúcich a riadiacich pracovníkov a pracovníčky Európskej únie a štátnej správy, výskumných pracovníkov, pracovníčky a expertov, expertky v oblasti vzdelávania, ako aj zástupcov a zástupkyne občianskej spoločnosti.

Súčasťou podujatia bude panelová diskusia o dôležitosti zelených kompetencií pre podporu Európy v dosahovaní udržateľnej budúcnosti v kontexte Agendy 2030. Medzi panelistami a panelistkami budú: europoslanec Martin Hojsik (Renew), europoslankyňa Sirpa Pietikäinen (EPP), Guia Bianchi (nezávislá expertka JRC), Vladimir Garkov (EK – DG EAC), Aleš Ojsteršek (MŠ Slovinsko) a Pramod Kumar Sharma (Globálna nadácia pre environmentálnu výchovu). Ďalšie informácie sú uvedené v tomto programe.

Na podujatí vám bude poskytnutý priestor na zamyslenie sa nad vzájomnou prepojenosťou priorít EÚ v rámci Európskej zelenej dohody, Agendy 2030 a úlohou globálneho vzdelávania pri dosahovaní cieľov týchto politík. Podujatie sa uskutoční 12. mája od 10:30 do 11.45 CET. Zaregistrovať sa na udalosť môžete tu. Budeme vďační za vašu aktívnu účasť na tomto podujatí aj za zdieľanie podujatia vo svojich tímoch. Viac info v priloženej pozvánke

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE