Článok

Ocenenie ministerstva zahraničia pre ženy v medzinárodnej spolupráci

pridané: 8. marca 2021

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien a podujatia Týždeň žien v diplomacii dnes minister zahraničia, Ivan Korčok, spolu so štátnou tajomníčkou, Ingrid Brockovou, udelil rezortné ocenenia piatim mimoriadnym ženám, ktoré sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj medzinárodnej spolupráce a šírenie dobrého mena Slovenska v zahraničí.

Organizácií Ambrely sa konkrétne dotýkajú dve ocenenia. Na diaľku udelil terénnej pracovníčke VŠ sv. Alžbety v Nairobi, Darii Kimuli, Striebornú plaketu ministra za jej významný prínos v oblasti rozvojovej spolupráce a šírenia dobrého mena Slovenska v zahraničí.

Zároveň bolo udelené aj dôležité ocenenie in memoriam pre našu zosnulú spolupracovníčku z organizácie eRko – Danicu Olexovú, ktorá nám veľmi chýba. Zlatú plaketu ministra si prevzala jej mama Anna Olexová a jej brat Peter Olexa. Ďakujeme ministerstvu, že si touto formou pripomína prácu našich členských organizácií a ich konkrétnych tvárí.

Viac o oceňovaní a ďalších podujatiach ministerstva zahraničia v rámci týždňa, venovaného ženám v medzinárodnej spolupráci, nájdete na webe: www.mzv.sk

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE