Článok

GEW 2022: Webinár o globálnych výzvach pre mladých z Hlohovca

pridané: 15. novembra 2022

Týždeň globálneho vzdelávania (GEW 2022) prebiehal po celej Európe v dňoch od 14. do 20. novembra. Platforma Ambrela hneď v pondelok (14. novembra) zorganizovala v rámci projektu EduGlobe s podporou ACF – Slovakia a SlovakAid dva vzdelávacie eventy. Okrem večernej online diskusie o klimatickej výchove a vzdelávaní pre širokú verejnosť sme ráno zorganizovali webinár o globálnych výzvach pre tri desiatky mladých ľudí z Gymnázia I. Kupca v Hlohovci.

Počas 70-minútovej prednášky s názvom ‘Týždeň globálneho vzdelávania: Ako vnímať globálne výzvy v onlajne‘ boli mladým gymnazistom agymnazistkám lektorkou Bobou M. Baluchovou z Ambrely vysvetlené princípy globálneho vzdelávania a globálnej žurnalistiky, ako aj potreby dôležitosti zodpovedného pokrývania globálnych výziev a udržateľného rozvoja v médiách. Predstavený bol Týždeň globálneho vzdelávania (GEW2022) a ukážky projektov i kampaní členských a pozorovateľských organizácií Ambrely (Nadácia Milana Šimečku, Človek v ohrození, Fairtrade Česko a Slovensko, UNICEF Slovensko atď.).

Počas otázok a odpovedí sa kládol dôraz najmä na budovanie zručností v oblasti mediálnej a informačnej gramotnosti (MIL), kritického myslenia, dekonštrukcie vizuálnych produktov (najmä aktuálnych hoaxov, dezinformácií a propagandy) zo sociálnych sietí – s prihliadnutím na zodpovedné informovanie o ruskej invázii na Ukrajine. Rozdiskutované boli aj ukážky z minulých kampaní platformy Ambrela a ej partnerov.

Vďaka za dynamickú organizáciu webinára a aktívnu účasť na ňom patrí pani Ľubici Nevydalovej a jej študentom, študentkám z Gymnázia I. Kupca v Hlohovci. Prednáška bola realizovaná v rámci projektu ‘EduGlobe – Cesta k implementácii Národnej stratégie globálneho vzdelávania’ vďaka podpore ACF – Slovakia a SR cez SlovakAid.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE