Článok

Ambrela Development Forum – Policy and Advocacy event (fotografie z WORKSHOPOV 2. dňa konferencie)

pridané: 31. mája 2022

Prostredníctvom fotografií vám predstavujeme atmosféru druhého dňa medzinárodnej konferencie Ambrela development forum (ADF), ktorá sa konala na pôde rezortu diplomacie v Bratislave dňa 24. mája 2022. Naša platforma Ambrela ňou reagovala na humanitárnu krízu v dôsledku vojny na Ukrajine a zamerala sa aj na vybrané Globálne ciele (SDGs) vo vzťahu k migrácii.

V rámci 2. dňa ADF a časti ‘Policy and Advocacy event‘ sme sa v 3 interaktívnych workshopoch zamerali na analýzu na analýzu aktuálnej logistiky humanitárnej pomoci a humanitárneho prístupu na Ukrajine, ďalej na plánovanie budúcich vyhliadok európskeho humanitárneho systému a architektúry oficiálnej zahraničnej pomoci, aj hľadanie inovácií v poskytovaní pomoci, ako aj vo financovaní rozvoja v post-konfliktných krajinách. 

Workshop 1 na tému: Development Finance Facing the Mega-Crisis facilitovali: Nerea CRAVIOTTO (EURODAD) & Oskar CHMIEL (CASE Research). Workshop 2 na tému: Humanitarian Aid Logistics and Humanitarian Access in Ukraine facilitovali: Guido SCHANZ (UN Global Logistics Cluster) & Marián CEHELNÍK (People in Need Slovakia). Workshop 3 na tému: Innovations and Adaptability in Humanitarian Assistance facilitoval: Peter GLERUM (Prevention, Preparedness and Response to Natural and Man-Made Disasters in Eastern Partnership Countries).

Podujatie ADF sa konalo vďaka podpore EÚ a SR pod značkou SlovakAid. Program májovej konferencie ADF a profily viac ako 30 diskutujúcich si možno dodatočne pozrieť tu: https://developmentforum.ambrela.org Viac o činnosti Ambrely nájdete aj tu: https://ambrela.org/

Foto: Maroš Matoušek a Marek Kocúr

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE