Pripojte sa vo štvrtok 25. februára o 10ej do online diskusie s názvom ‘Dosah dobrovoľníkov a dobrovoľníčok na lokálne komunity’ / ‚The footprints of EU Aid Volunteers in the local communities‘, ktorý primárne pripravil náš člen ADRA Slovensko spolu s ďalšími partnermi z iniciatívy EU Aid volunteers v rámci projektov HVA a SUDHAV 3. Svoje príbehy z komunít v Nepále, Indii, Ghany či Albánska vyrozprávajú priamo vyslaní mladí ľudia. Viac info vo Facebook evente tu.
Michaela bola EUAV dobrovoľníčka vyslaná do Nepálu, kde pôsobila ako senior koordinátorka a manažérka dobrovoľníkov, aby zaviedla najlepšie praktiky riadenia dobrovoľníkov v procesoch prijímajúcej organizácie. Dôležitou súčasťou jej vyslania bolo i v spolupráci s ďalšími dobrovoľníkmi vykonávať workshopy zamerané na sexuálne obťažovanie a násilie páchané na ženách.
Janek bol vyslaný do severnej Ghany v roku 2019, kde pôsobí ako učiteľ digitálnych kompetencií v ICT centre organizácie Kocda. Jeho hlavnou úlohou je maximalizovanie udržateľného využívania centra, aby školy a celá komunita z neho čo najviac benefitovali. Koordinuje prácu v centre a zároveň zaúča budúceho koordinátora a pomáha mu udržať centrum otvorené a dobre fungujúce pre dobro celej komunity.
Arancha je momentálne už na jej druhom vyslaní ako EU Aid Volunteer v Albánsku. Jej úlohou je poskytovať fyzioterapiu tým, ktorí k nej nemajú prístup z dôvodu sociálneho vylúčenia či z ekonomických dôvodov. Počas prvého roku sa venovala 30 pacientom vo veku od 3 do 80 rokov, ktorí trpeli funkčnými poruchami hybnosti, čím boli obmedzení v rôznych aktivitách. Okrem toho sa zapojila do tréningov, kde školila 30 nezamestnaných žien v domácej starostlivosti o rodinných príslušníkov s hendikepom.
Andrea je skúsená dobrovoľníčka, bola na vyslaniach v Bolívii a v Indii. Keďže je biologičkou, tak pracuje na WASH projektoch, tie sa zameriavajú na vodu, sanitáciu a hygienu. V Indii strávila 7 mesiacov a pracovala najmä na formulácií projektových žiadostí a získavaní grantov pre lokálne neziskové organizácie. Taktiež pomáhala rozvíjať hygienické návyky miestnych, keďže zlá hygiena je rozšíreným, ale riešiteľným problémom.
Moderátorkou bude: Boba Markovič Baluchová, ktorá pracuje ako komunikačná manažérka Ambrely – slovenskej platformy rozvojových organizácií. Podujatie organizujú tri humanitárne a rozvojové organizácie: ADRA Slovensko, ADICE – Association pour le Développement des Initiatives Citoyennes et Européennes a MTÜ Mondo v rámci projektov HVA – Humanitarian Volunteers in Action a SUDHAV 3 – Sustainable Development through Humanitarian Aid Volunteers 3. Projekt je financovaný zo zdrojov Európskej Komisie pod hlavičkou programu EU Aid Volunteers. Diskusia bude vedená cez Zoom a prekladaná z angličtiny do francúzštiny.
Pokiaľ vás teda zaujíma, ako si zvykli EU Aid dobrovoľníci a dobrovoľníčky na prácu a život v nových prostrediach nízkopríjmových krajín; ako boli v krajine prijatí spolupracovníkmi aj miestnymi, tak sa nezabudnite zaregistrovať a pridať k nášmu okrúhlemu stolu. Rezervovať si miesto možno tu.
Copyright 2024 Ambrela – Platforma rozvojových organizácií. Táto stránka je financovaná zo zdrojov SR cez SlovakAid a EÚ cez Stronger Roots. Za obsah nesie výhradnú zodpovednosť Ambrela a nemusí nevyhnutne odrážať názory donorov.