Článok

Webináre Ambrely k téme Globálnych cieľov a migrácii

pridané: 24. mája 2020

Jednou z aktivít nášho projektu ‚Globálne ciele a migrácia‘ (a kampane ‚Tváre migrácie‘), podporeného z prostriedkov Európskej komisie cez program DEAR, je aj realizácia workshopov pre účastníkov a účastníčky z radov našich členských a pozorovateľských organizácií. Pre situáciu, spojenú s korona-opatreniami, edu-podujatia (prednášky s diskusiami a workshopy) realizujeme formou cca 90-minútových webinárov cez Zoom.

  • Prvý webinar sa uskutoční dňa 2. júna (utorok) o 10:00 na tému ‘Utečenci a migranti: ‚Dojmy a pojmy (nielen v čase volieb)’ a bude ju viesť trénerská dvojina Zuzana Števulová (ex-Liga za ľudské práva) a Azim Farhadi z Inštitútu pre Migráciu a Komunikáciu. Prihlásenie tu.
  • Druhý webinar sa uskutoční dňa 4. júna (štvrtok) o 10:00 na tému ‘Rasizmus v rozvojovej spolupráci na Slovensku a v zahraničí’ a bude ho viesť lektor Tomáš Profant (ÚMV v Prahe a FSEV UK v Bratislave). Prihlásenie tu.
  • Tretí webinar sa uskutoční dňa 9. júna (utorok) o 14:00 na tému ‚Protesty v Libanone a ich dopad na utečenecké komunity‘ a bude ho viesť pracovník Ústavu mezinárodních vztahů v Prahe – Jan Daniel. Prihlásenie tu.
  • Štvrtý webinar sa uskutoční dňa 16. júna (utorok) o 10:00 na tému ‚Posilnenie českého pôsobenia v Saheli ako možný recept na migráciu‘ a bude ho viesť lektorská dvojica z Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) – Vilém Řehák a Josef Kučera. Prihlásenie tu.
  • Piaty webinár sa uskutoční dňa 18. júna (štvrtok) o 14:00 na tému ‚Utečenectvo uprostred klimatickej krízy‘ a bude ho viesť vedúci klimatického tímu Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) – Tomáš Jungwirth. Prihlásenie tu.

Sériu tematických webinárov o prepojení rozvoja a migrácie v rámci budovania kapacít organizácií Ambrely realizujeme vďaka podpore Európskej komisie cez program DEAR a SlovakAid. Kapacita webinárov je limitovaná. Na webináre sa je potrebné prihlásiť / zaregistrovať. K podujatiam máme zriadené aj eventy na našej facebookovej stránke tu.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE