Článok

Členovia Ambrely ocenení za svoje programy medzinárodného dobrovoľníctva

pridané: 17. marca 2023

Už po 14. raz boli dňa 16. marca 2023 na pôde MZVaEZ SR ocenené výnimočné dobrovoľnícke skutky a projekty. Podujatie organizovala Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií s podporou SR cez SlovakAid. Ocenenia boli tento rok udelené v desiatich kategóriách, a pokryté boli dobrovoľnícke aktivity na Slovensku, ale aj dobrovoľníctvo Sloveniek a Slovákov v zahraničí.

Nezabudlo sa ani na medzinárodné rozvojové dobrovoľníctvo v nízkopríjmových krajinách pod značkou SlovakAid. Práve v tejto oblasti získali národné ocenenie ‘Srdce na dlani’ 2022 spomedzi našich členov: Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, ADRA Slovensko, Človek v ohrození, eRko, Slovenská katolícka charita a SAVIO. Organizácie boli ocenené v kategórii Ocenenie za dlhodobý prínos pri vysielaní dobrovoľníkov a dobrovoľníčok pod značkou SlovakAid.

Organizácie za toto ocenenie poďakovali svojim tímom aj desiatkám súčasných a bývalých dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorí sa rozhodli venovať niekoľko mesiacov svojho života záslužnej dobrovoľníckej činnosti v prospech zraniteľných komunít v krajinách Globálneho Juhu.

Všetkým oceneným i nominovaným gratulujeme a držíme prsty v ďalšej práci. Viac informácií o ocenení Srdce na dlani (vrátane foto-galérie) v roku 2022 a v minulých ročníkoch oceňovania nájdete tu.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE