Článok

Chystáme podujatie k roku vojny na Ukrajine

pridané: 17. februára 2023

Koncom februára si pripomíname rok vojny na Ukrajine, ale i rok pomoci Ukrajine. Pri tejto príležitosti pripravila naša platforma Ambrela podujatie s názvom ‚Rok vojny na Ukrajine – ako Slovensko pomáhalo‚ v spolupráci s Úradom splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti (ÚSV ROS) a vďaka podpore SR pod značkou SlovakAid. V rámci neho by sme dňa 28. februára v čase od 18:00 do 21:00 v historickom centre Bratislavy chceli poďakovať rozhodovateľom, donorom, zahraničným partnerom a najmä občianskej spoločnosti za zapojenie sa do humanitárnej pomoci ľuďom v núdzi priamo na Ukrajine. Zároveň chceme v rámci tohto ‚commemoration & policy eventu‘ diskutovať o tom, ako by sme spoločne mohli pomáhať na Ukrajine viac a efektívnejšie.

Toto podujatie bude priestorom na ukážku aj reflexiu toho, ako občianska spoločnosť v minulom roku na Ukrajine pomáhala. Súčasťou budú prezentácie organizácií Ambrely, pomáhajúcich na Ukrajine (konkrétne: ADRA Slovensko, Človek v ohrození, Slovenská katolícka charita a Spišská katolícka charita, Step-In, Slovenský Červený kríž, Nadácia Integra, Karpatská nadácia); výstava fotografií z prebiehajúcich humanitárnych projektov pod značkou SlovakAid na Ukrajine; príhovory hostí a panelová diskusia s rozhodovateľmi.

Prítomným sa na úvod večera prihovorí zástupca ukrajinského veľvyslanectva, Myroslav Kastran, výkonný tajomník Ambrely, Daniel Kaba, aj splnomocnenec vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti, Filip Vagač. V panelovej diskusii, moderovanej bývalým ministrom zahraničia Pavlom Demešom, bude diskutovať súčasný minister zahraničných vecí, Rastislav Káčer, spolu s predstaviteľmi občianskej spoločnosti o tom, ako humanitárna pomoc Ukrajine v predchádzajúcom roku vyzerala, ale aj aké výzvy nás čakajú v roku 2023. Medzi spíkrami a spíkerkami diskusie bude aj: generálna riaditeľka Sekcie krízového riadenia MV SR, Michaela Kaňová, zástupca ukrajinského občianskeho sektora, Sergiy Tymchenko (z REALIS UA) a za Predsedníctvo Ambrely: Andrea Najvirtová (riaditeľka organizácie Človek v ohrození).

Svoju účasť za vašu organizáciu či projektového partnera treba potvrdiť na adrese: event@ambrela.org a v kópii aj na daniel.kaba@ambrela.org. Viac info o programe v pozvánke tu.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Donori


Európska únia
SlovakAid
Stronger roots
North South Centre
NOS

Partneri a mediálni partneri

Bridge 47
Prohuman
CONCORD
.týždeň
GCAP
Eurodad
Čosi
Faces of Migration
GENE